Rozbili zorganizowaną grupę przestępcza (wideo)

2018-03-19

Kryminalni ze Śląska rozbili zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się handlem dużymi ilościami narkotyków na terenie całego województwa. W Sprawie zatrzymanych zostało dziewięć osób, które usłyszały łącznie 237 zarzutów m.in. wprowadzenia na czarny rynek ponad 100 kg narkotyków, wartych około 4 mln złotych.

Sześciu z podejrzanych, zostało już tymczasowo aresztowanych. Grozi im do 12 lat więzienia. Nad rozpracowaniem przestępczej szajki stróże prawa pracowali od kilku miesięcy.

Kryminalni, przy wsparciu śląskich antyterrorystów oraz policjantów z katowickiego centralnego biura śledczego, wkroczyli do kilku mieszkań. Stróże prawa zatrzymali 6 mieszkańców Zabrza w wieku od 21 do 38 lat, dwóch mieszkańców powiatu gliwickiego w wieku 29 i 32 lat oraz 28-letniego katowiczanina. 

- wyjaśnia podinspektor  Aleksandra Nowara, rzecznik prasowy KWP w Katowicach.

W wyniku przeszukań miejsc w których przebywali zatrzymani, policjanci zabezpieczyli znaczne ilości narkotyków, w tym ponad 25 kg marihuany, amfetaminy, mefedronu, kokainy oraz tabletek ekstazy o czarnorynkowej wartości przeszło 700 tys. złotych. Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad to gotówkę w kwocie ponad 100 tys. złotych, zostanie ona przeznaczona na poczet przyszłych kar i grzywien.

Po doprowadzeniu zatrzymanych do Prokuratury Okręgowej w Gliwicach prokurator ogłosił im łącznie 237 zarzutów. Dotyczą one udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, a w przypadku jednej osoby, kierowania tą grupą. Zatrzymani podejrzani są także o popełnienie szeregu przestępstw z ustawy o przeciwdziałaniu narkomani. Po wykonaniu czynności procesowych z udziałem podejrzanych, prokurator podjął decyzję o skierowaniu do sądu wniosków o zastosowanie wobec nich środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

- dodaje rzecznik policji.

Osobom podejrzanym w tej sprawie grozi kara pozbawienia wolności do 12 lat. Śledztwo nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Gliwicach. Policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań ponieważ wciąż prowadzą czynności.

Fot/wideo: Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress