Turniej Piłki Nożnej o Puchar Prezydenta Miasta Będzina Łukasza Komoniewskiego (wideo)

2018-03-14

W niedzielę odbył się Turniej Piłki Nożnej o Puchar Prezydenta Miasta Będzina Łukasza Komoniewskiego. Zawody zorganizowane były jako jeden z elementów obchodów 660-lecia Będzina.

Dzisiaj do świętowania dołączyli się najmłodsi. Turniej piłkarski dla rocznika 2011-2012, czyli sześcio- i siedmiolatkowie. Mam nadzieję, że wśród nich jest następca Roberta Lewandowskiego. Z resztą, z tego co rozmawiałem z dzieciakami, wszyscy mu bardzo kibicują. Cieszę się, że Będzin był dzisiaj areną zmagań sportowych i w ten sposób wpisujemy się właśnie w to honorowe uczczenie rocznicy naszego miasta, czyli 660-lecia.

- mówi Łukasz Komoniewski – prezydent Będzina.

Na Hali sportowej Łagisza rywalizowały ze sobą roczniki 2011 i 2012. Mimo to, trybuny wrzały od emocji, a publiczność chwaliła poziom gry młodych zawodników.

Bardzo mi się podoba. Bardzo fajnie. Widać, że tu niektóre dzieci mają jakieś predyspozycje. Tylko może kiedyś się to uda wyciągnąć i coś z tego będzie. Ale bardzo mi podoba, bardzo fajna zabawa.

- komentuje jeden z kibiców.

Również prezydent Będzina Łukasz Komoniewski wyrażał nadzieję, że turniej może być zalążkiem kariery przyszłych profesjonalistów.

Trzymam kciuki za to, że jeszcze o wielu z nich usłyszymy, a oni będą wspominać, że pierwsze kroki piłkarskie stawiali, między innymi, w Będzinie. Myślę, że chłopcy, ale i jedna dziewczynka, którą widziałem, krótko mówiąc, zrobią kariery. Pasji im nie brakuje, umiejętności myślę, że będą z czasem rozwijać i będą wchodziły na najwyższy poziom.

- dodaje Łukasz Komoniewski.

Spotkanie było okazją do świetnej zabawy dla całych rodzin, a zawodnicy licytowali się na liczbę strzelonych bramek.

Wszyscy zawodnicy otrzymali od prezydenta pamiątkowe medale oraz puchary zwycięzców. W Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Prezydenta Miasta Będzina Łukasza Komoniewskiego nie było przegranych – liczyła się przede wszystkim dobra zabawa.

Autor: Mateusz Pniewski

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress