W Sławkowie ruszają zajęcia dla seniorów

2018-03-16

Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej i Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Sławkowie serdecznie zapraszają wszystkich seniorów na pierwszy, inauguracyjny wykład w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Wykład prof. Marka Sitarza o historii i perspektywach kolei żelaznej odbędzie się w poniedziałek, 19 marca o godzinie 17 w Zespole Szkół im. Jana Pawła II. Wykład połączony będzie z wystawą „Historia kolejnictwa na świecie”, obejmującą kolekcję numizmatów i miniatur parowozów.

Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej pozyskała ponad 240 tys. zł na rozwój uniwersytetów trzeciego wieku. Środki pochodzą z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, a projekt realizowany będzie między innymi w Sławkowie, dzięki partnerstwu pomiędzy miastem i dąbrowską uczelnią. W grudniu ubiegłego roku urząd miasta i Wyższa Szkoła Biznesu podpisały list intencyjny, w którym zadeklarowały wspólną realizację projektu, skierowanego do uczestników zajęć dla seniorów, działających między innymi w ramach Uniwersytetu Pięknego Wieku.

Wśród wykładów i warsztatów, które trwać będą aż do września znajdą się również zajęcia z tematyki zdrowia, psychologii i technik relaksacyjnych. W ramach UTW przewidziano też szereg wydarzeń i imprez integrujących środowiska seniorów. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Źródło: UM w Sławkowie

 

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress