Zmiana rozkładu jazdy Kolei Śląskich

2018-03-07

Podróżujący Kolejami Śląskimi muszą przygotować się na zmiany w rozkładzie jazdy pociągów. Aktualizacja wynika z prac remontowo-modernizacyjnych PKP Polskich Linii Kolejowych. 

Główne utrudnienia obejmą jedną z najbardziej popularnych linii S1 kursujących na trasie Częstochowa – Katowice – Gliwice. Na tej trasie obowiązywać będzie czasowa zastępcza komunikacja autobusowa oraz dodatkowe postoje pociągów przyspieszonych i współpraca z PKP IC przy honorowaniu biletów.

Utrudnienia na linii S1 (Częstochowa – Katowice – Gliwice) będą związane przede wszystkim z budową przejścia podziemnego w Ząbkowicach oraz pracami pomiędzy stacją Dąbrowa Górnicza Ząbkowice a stacją Będzin. Z tego względu za część pociągów na linii S1 będzie obowiązywać zastępcza komunikacja autobusowa. W pierwszym etapie robót – od 12 do 23 marca – będzie to dotyczyć odcinka Dąbrowa Górnicza Ząbkowice – Dąbrowa Górnicza, a w kolejnym – od 17 kwietnia do 8 maja – odcinka Dąbrowa Górnicza Ząbkowice – Będzin Ksawera.

- przekazuje śląski przewoźnik.

Chcąc zniwelować niedogodności spowodowane remontami ustalono, że część pociągów przyspieszonych będzie mieć dodatkowe postoje pomiędzy Dąbrową Górniczą Ząbkowicami a Będzinem. Dodatkowo na mocy porozumienia z PKP IC obowiązywać będzie wzajemne honorowanie biletów, żeby podróżni mieli możliwość skorzystania również z innych pociągów.

Kolejne zmiany obejmą linię S5 (Katowice – Bielsko-Biała – Żywiec – Zwardoń).

Zastępcze autobusy będzie można spotkać również na linii S5 (Katowice – Bielsko-Biała – Żywiec – Zwardoń). Od 17 kwietnia do 28 maja całkowicie wstrzymany zostanie ruch pociągów na odcinku Bielsko-Biała Główna – Łodygowice. W trosce o komfort pasażerów w godzinach szczytowych przewidzieliśmy autobusy ekspresowe zapewniające przejazd między Bielskiem-Białą a Żywcem bez zatrzymania, co pozwoli maksymalnie skrócić czas podróży na remontowanym odcinku. Warto również zwrócić uwagę na trasę kursowania naszych pociągów do Zakopanego. Ze względu na prace na linii S5 od 28 kwietnia do 27 maja pociąg Ornak będzie kursował trasą okrężną przez Kozy, Kęty, Andrychów, Wadowice, Kalwarię Zebrzydowską, Lanckoronę i Suchą Beskidzką Zamek (bez wjazdu do Suchej Beskidzkiej).

- wyjaśniają Koleje Śląskie.

Utrudniena pojawią się również na lini S58 (Czechowice Dziedzice– Cieszyn) oraz S71 (Katowice – Rybnik – Chałupki – Bohumin)

Na S58 następi całkowite wstrzymanie ruchu nastąpi również na odcinku Zebrzydowice – Cieszyn. Od 7 maja do 9 czerwca za wszystkie pociągi pomiędzy tymi stacjami będą kursować autobusy zastępcze.

Na S71 przez kilka dni – od 24 do 28 marca – zastępczą komunikację autobusową będzie można spotkać również na odcinku Chałupki – Bohumin. Z kolei 17 i 18 maja pociągi do Bohumina będą kursować objazdem przez stację Bohumin Vrbice.

- dodaje przewoźnik.

Koleje Śląskie informują także o udogodnieniach czekających na podróżujących linią S13 (Lubliniec – Częstochowa). Na trasie kursować będą dodatkowe pociągi.

Jedną z najważniejszych nowości będzie zwiększenie liczby połączeń na linii S13 (Lubliniec – Częstochowa). Od 11 marca podróżni z tej relacji będą mieli do dyspozycji cztery nowe pociągi, z czego jeden pozwoli na bezpośredni przejazd z Częstochowy do Oświęcimia. Koleje Śląskie wraz z Województwem Śląskim wprowadzają dodatkowe połączenia na tej linii, by w miarę możliwości zwiększyć dostępność do transportu publicznego po likwidacji PKS Lubliniec. Nowe połączenia mogą być również alternatywą dla kierowców podczas planowanego remontu DK 46.

- wyjaśniają Koleje Śląskie.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress