Ruszyła Klasyczna Niedziela (wideo)

2018-04-10

Po przerwie zimowej do Będzina powrócili miłośnicy motoryzacji. W niedzielę na placu targowym zainaugurowano kolejny sezon Klasycznej Niedzieli.

Dzisiaj otwieramy sezon, inauguracja tego wydarzenia. Jest bardzo wielu miłośników motoryzacji, cudowne samochody . Myślę, ze to fajna zabawa dla każdego chłopca, mniejsze i większego, choć kobiet też  nie brakuje.

- mówi Łukasz Komoniewski, prezydent Będzina.

Podczas pierwszego w tym sezonie zlotu klasycznych samochodów wręczono puchar dla zdobywcy tytułu Samochód Roku 2017, którym został Mercedes W108 z 1969 roku.

Jest to S klasa Mercedesa, samochód kupiłem jako bardzo dobrą bazę do remontu, rozebrałem go, wypiaskowałem, pomalowałem. Zrobiłem w nim wszystko, od tapicerek, przez drewno, silnik, skrzynię. Teraz widzę, że trzy lata ciężkiej pracy urzekło wszystkich głosujących na ten samochód.

- opowiada Marek Morawiec, właściciel Samochodu Roku 2017.

Klasyczna Niedziela to prawdziwa gratka dla pasjonatów zabytkowych pojazdów. Wśród samochodów przyjeżdżających do Będzina znajdują się prawdziwe motoryzacyjne perełki.  Wiele z nich do naszego kraju przypłynęły z Ameryki.

Na będzińskim zlocie znajdziemy ogromy przekrój marek i modeli, począwszy od niewielkich osobówek aż do pojazdów, w który pomieści się cała paczka przyjaciół. Sporą uwagę na otwarciu sezon przykuwał poruszający się na trzech kołach Citroen Xantia.

W ramach zlotu fani klasycznych pojazdów mogli wesprzeć sosnowieckie schronisko wypełniając po brzegi bagażnik Chevroleta Caprice

Jeśli nie udało wam się pojawić na otwarciu sezonu nic straconego, klasyczna niedziela odbywa się od kwietnia do października w każdą pierwszą niedzielę miesiąca Do zobaczenia w Maju.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress