Przebudowa Małego Rynku w Sławkowie

2018-04-18

Dzięki dofinansowaniu z Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii w ramach Funduszu Solidarności Mały Rynek w Sławkowie przejdzie modernizację, w ramach której na nowo zostanie zaaranżowana przestrzeń między tym budynkiem a wozownią Austerii. 

 

Fot: UM w Sławkowie

W ramach projektu powstanie nowoczesna mała architektura w postaci między innymi ławeczek i oświetlenia przed zabytkowym budynkiem przy Małym Rynku 9.

Zmiany czekają również wewnętrzne podwórko, znajdujące się za tym budynkiem. Zamontowane zostaną metalowe stelaże, które dzięki podświetleniu ledowemu i specjalnym elementom montażowym będą służyć do organizacji wystaw i prezentacji. Powstanie niewielka scena z zadaszeniem, nie zabraknie również nowych ławek, stojaków na rowery i oświetlenia. Odtworzona zostanie zabytkowa brama. Projekt przewiduje również nową aranżację zieleni.

- wymienia Krzysztof Kozieł, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Sławkowie.

Dzięki rewitalizacji Małego Rynku w Sławkowie powstanie miejsce odpowiednie do realizacji wydarzeń o charakterze kulturalnym i społecznym.

Realizacja inwestycji pozwoli na stworzenie wielofunkcyjnej, kameralnej przestrzeni w oparciu o walory historyczne i architektoniczne tego miejsca. W oparciu o pozyskane przez nas środki na realizację inwestycji z Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii w wysokości ponad 400 tys. złotych zamierzamy stworzyć miejsce dla organizacji różnych wydarzeń kulturalnych, ale także odpoczynku dla mieszkańców i turystów odwiedzających nasze miasto

– mówi burmistrz Sławkowa Rafał Adamczyk.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress