Targi REHexpo w Expo Silesia (wideo)

2018-04-23

„Z myślą o zdrowiu i pacjentach” w Expo Silesia odbyły się Targi Rehabilitacji i Sprzętu Rehabilitacyjnego. W ramach wydarzenia zaprezentowały się firmy i dystrybutorzy najnowocześniejszego sprzętu rehabilitacyjnego oraz produktów i rozwiązań dla środowiska medycznego oraz osób niepełnosprawnych. Targi były również okazją do przeprowadzenia badań kontrolnych.


Badania mogliśmy przeprowadzić na stoisku Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków.

To badania analizy struktury ciała, badania glukometrem, badamy też ewentualne wady wzroku, każde to stosiku może wpłynąć na to, że osoba dowie się o istnieniu lub rozwijaniu się jakieś choroby.

- wymienia Liliana Zieleniec z Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków.

Poza wypadkami drogowymi cukrzyca jest jedną z 6 najczęstszych przyczyn niepełnosprawności. Na targach REHexpo pojawili się przedstawiciele różnych stowarzyszeń wspierających osoby dotknięte kalectwem lub innymi dysfunkcjami.

Na targach poza producentami i dystrybutorami nowoczesnego sprzętu nie mogło zabraknąć również przedstawicieli świata nauki m.in. z Politechnik Śląskiej.

Przede wszystkim jesteśmy tu z naszą ofertą badawczą ponieważ mówimy dużo o innowacjach, możliwości pozyskania środków z funduszy unijnych, oczywiście jest to oferta dla firm, ale firmy by pozyskać takie środki muszą poszukiwać partnerów wśród jednostek naukowych. Nasza oferta badawcza jest skierowana głównie do firm produkujących sprzęt rehabilitacyjny. 

- mówi  prof. dr hab. inż. Marek Gzik,  dziekan Wydziału Inżynierii Biomedycznej Politechniki Śląskiej

Targi Rehexpo podobnie jak inne wydarzenia organizowane w Expo Silesia były znakomita okazją do nawiązywania cennych kontaktów i podejmowania współpracy. Targi Rehabilitacji i Sprzętu Rehabilitacyjnego, które odbyły się w Sosnowcu były premierową edycją tego wydarzenia.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress