AfryKamera po raz pierwszy w Sosnowcu

2018-04-03

W Sosnowieckim Centrum Sztuki – Zamku Sieleckim w dniach 18-21 kwietnia będzie można zobaczyć pokazy filmowe w ramach 13. edycji festiwalu AfryKamera. Festiwal po raz pierwszy będzie gościł w Sosnowcu.

fot. UM w Sosnowcu

Zadaniem festiwalu jest przybliżanie afrykańskiej kultury. Tej edycji wydarzenia patronuje hasło #BlackFilmsMatter, nawiązujące do zapoczątkowanego przez Afro-Amerykanów ruchu społecznego zwalczającego dyskryminację i przemoc motywowaną rasowo. Prezentowane będą filmy nagradzane najwyższymi filmowymi nagrodami, poruszające ważne kwestie kulturowe, społeczne i edukacyjne dotyczące Afryki.

PROGRAM:
18-20 kwietnia 2018 –  FILMY DLA SZKÓŁ

20.04.2018 (piątek), godz. 17:00
Félicité reż. Alain Gomis, Francja/Belgia/Senegal/Niemcy/Liban 2017.

Félicité samotną i dumną matka. Pracuje jako śpiewaczka w barze w Kinszasie. Jednak wypadek syna zmusza ją do poszukiwań pieniędzy na operację. Pomocy szuka w mieście, ale tam zamiast współczucia znajduje korupcję, mizoginię i nierówność.

21.04.2018 (sobota), godz. 16:00
Wallay reż. Berni Goldblat, Francja/Burkina Faso 2017.

Ady mieszka ze swoim ojcem we Francji. Nastolatek sprawia wiele kłopotów, dlatego zostaje wysłany do rodziny mieszkającej w Burkinie Faso. Na miejscu trzynastolatek poznaje zupełnie nieznaną sobie rzeczywistość. Wakacyjny wyjazd zamienia się w pasmo nieszczęść, ale miłość najbliższych i odkrywanie „nowego” domu dadzą Ady’emu prawdziwą lekcję życia.

Bilety w cenie 10 zł będzie można nabyć od 3 kwietnia 2018 w kasie Sosnowieckiego Centrum Sztuki – Zamek Sielecki, ul. Zamkowa 2 oraz Centrum Informacji Miejskiej, ul. Warszawska 3.

Autor: Mateusz Pniewski

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress