Pijany kierowca prosi o pomoc… a inni pomagają (wideo)

2018-04-25

Kompletnie pijany mężczyzna na parkingu jednego z katowickich hipermarketów prosił kierowców o pomoc w wycofaniu samochodu, choć była to tylko policyjna prowokacja to jej wyniki są alarmujące. Jak się okazuje znalezienie chętnej do pomocy osoby nie sprawiło aktorowi żadnego problemu.

Az dwóch na czterech zaczepionych przez aktora, udającego nietrzeźwego, kierowców była gotowa pomóc. Byli jednak i tacy, którzy zdecydowanie zareagowali na zagrożenie.

Pan wyglądał jak pod wpływem alkoholu i nie pozwoliłem mu dalej jechać, zabrałem mu kluczyki, drugi Pan już w tym czasie dzwonił po policję. Nie miała wątpliwości, spytałem wcześniej czy ten kierowca jest chory na coś, ale powiedział że nie i chciał jechać, a było widać, że jest pod wpływem alkoholu. 

 - wyjaśnił kierowca, który odebrał „pijanemu” kluczyki.

Zachowanie kierowców podczas prowokacji potwierdza wyniki policyjnej ankiety. W społeczeństwie jest nadal ciche przyzwolenie na wsiadanie za kółko po alkoholu.

Z jednej strony akceptacji nie ma, a z drugiej jak państwo zauważyli prawie 80% w niektórych przypadkach była skłonna pojechali by po alkoholu, jeśli mieliby kogoś chorego. Kolejny problem to fakt, że bardzo dużo osób akceptuje jazdę po kilku godzinach po wypiciu. 

- komentuje kom. Mirosław Dybich z Wydziału Ruchu Drogowego  w KWP w Katowicach.

Alkohol i samochód może stanowić śmiertelne połączenie. tylko w ubiegłym roku pijani kierowcy doprowadzili do pond 1200 wypadków i kolizji, w wyniku których zginęło 15 osób, a 232 zostały ranne.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress