Dąbrowa Łączy Pokolenia – Jacek Wójcicki

2018-04-11

17 kwietnia o 18:00 odbędzie się kolejny koncert cyklu „Dąbrowa łączy pokolenia”. Na scenie Pałacu Kultury Zagłębia wystąpi znany wszystkim artysta – Jacek Wójcicki, znany ze swojego talentu wokalnego i aktorskiego.

Koncert Jacka Wójcickiego na pałacowej scenie będzie drugim w tym roku, w ramach cyklu „Dąbrowa łączy pokolenia”, którego głównym celem jest integracja osób w różnym wieku, zwłaszcza seniorów i ich najbliższych oraz ukazanie młodym pokoleniom kultury i repertuaru dawnych lat. Jacek Wójcicki jest artystą wyjątkowym, cechuje go niezwykła charyzma oraz głos o tenorowej barwie. Bez najmniejszego problemu porusza się po wielu stylach i gatunkach muzycznych. Publiczność z Zagłębia Dąbrowskiego może kojarzyć go zwłaszcza z roli hrabiego Dąbskiego w arietce autorstwa Jacka Cygana (gwoli ścisłości – hrabiego, w którym zakochała się Pola Negri, gdy została wyrzucona z pociągu w Sosnowcu pod zarzutem przemytu). Inni natomiast mogą kojarzyć go z Piwnicy pod Baranami oraz muzycznych projektów z największymi sławami polskiej sceny.

Piotr Skrzynecki – założyciel Piwnicy – mówił o nim: Jacek na scenie staje się fascynującym demonem wesołej i smutnej piosenki. Idźcie, popatrzeć, jak występuje! Podziwiajcie! Zaproście do domu!

Jacek Wójcicki wystąpi 17 kwietnia na scenie Pałacu Kultury Zagłębia, gdzie zaprezentuje znane przeboje, jak również utwory ze swojej ostatniej płyty „Zaklinam Czas”. Artysta stanie na deskach pałacu po raz drugi w tym roku, gdyż widzowie mogli go już podziwiać podczas koncertu z okazji 60. urodzin PKZ i 40-lecia pracy twórczej Jacka Cygana 11 stycznia 2018 r.

http://www.palac.art.pl/pl/wydarzenie/dabrowa-laczy-pokolenia-koncert-jacka-wojcickiego

Informację nadesłał: Olaf Otwinowski z Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress