Dwa ronda i nowa nawierzchnia na ul. Grota-Roweckiego

2018-04-25

W Sosnowcu powstaną dwa kolejne ronda, tym razem na ulicy Grota-Roweckiego. Inwestycja związana z przebudową kolejnego fragmentu ulicy będzie kosztować  ponad 4,8 mln zł i przeprowadzi ją Gliwicka firma Silesia Invest.

Remont drogi obejmie budowę dwóch rond na odcinku drogi S-86 do ul. Udziałowej, co w znacznym stopniu poprawi bezpieczeństwo i ułatwi wyjazd z dróg podporządkowanych. Prace zostały podzielone na dwa etapy.

Projekt zakłada budowę ronda przy skrzyżowaniu ul. Grota-Roweckiego – Hallera – Ptasia, które będzie podobne do tego, które funkcjonuje u zbiegu ulic: Sokolskiej, Kamiennej i Komuny Paryskiej nieopodal CH Auchan. Przebudowana zostanie również zatoka autobusowa znajdująca się pomiędzy ul. Rudną i Grota-Roweckiego. Drugie rondo powstanie przy skrzyżowaniu ul. Grota-Roweckiego i Gospodarczej. Projekt obejmuje także budowę ścieżek rowerowych, remont chodników, remont nawierzchni jezdni pomiędzy rondami oraz budowę zatok i pasów postojowych i wymianę oświetlenia ulicznego.

- wyjaśnia Rafał Łysy, rzecznik prasowy sosnowieckiego magistratu.

Wykonawca wyłoniony w wyniku procedury przetargowej na uporanie się z zadaniem będzie miał czas do końca 2018 roku – I etap oraz do końca maja 2019 r. II etap.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress