Dzień Otwarty w II LO im. E. Plater w Sosnowcu

2018-04-05

6 kwietnia w II LO im. E. Plater w Sosnowcu zostanie podpisane porozumienie pomiędzy dyrekcją LO, a Narodowym Centrum Badań Jądrowych w Świerku. To jeden z elementów Plater Day 2018, czyli Dnia Otwartego w Plater.

Przyjadą do nas przedstawiciele Narodowego Centrum Badań Jądrowych w Świerku – prof. dr hab. Ewa Rondio, zastępca dyrektora ds. naukowych oraz prof. dr hab. Ludwik Dobrzyński, dyrektor działu szkoleń i doradztwa. Podpiszemy porozumienie pomiędzy naszą szkołą, a Narodowym Centrum Badań Jądrowych. Jest to ogromne wyróżnienie, gdyż jesteśmy jedyną szkołą w Polsce, która taką współpracę nawiązała i realizuje. Wszystkich gimnazjalistów zainteresowanych naszą ofertą edukacyjną zapraszamy o godz. 11.30 na cykl wykładów i warsztatów tematycznych prowadzonych przez ekspertów z NCBJ. Będzie to wykład o podstawowych cegiełkach materii oraz pokazy podstawowych zjawisk związanych z promieniowaniem jonizującym. Chętnych prosimy o wcześniejsze zapisy w sekretariacie szkoły.

– informuje Justyna Tulicka, dyrektor LO im. E. Plater.

W godz. 16.30-18.00 dla przyszłych licealistów przygotowano specjalne lekcje, spotkania z nauczycielami szkoły i prezentację poszczególnych profili.

Źródło: UM w Sosnowcu.

plakat

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress