Happening żonkilowy w Będzinie

2018-04-13

Po raz kolejny, 13 kwietnia, wolontariusze wyszli na ulicę Będzina i przeprowadzili zbiórkę pieniężną na potrzeby hospicjum Fundacji „Pro Salute”. Tradycyjny happening żonkilowy odbył się na ulicy Małachowskiego i w najbliższym rejonie.

Każda osoba za wrzucenie do puszki datku, otrzymała żonkila, który stanowi międzynarodowy symbol nadziei na nowe życie.

Żonkil to międzynarodowy symbol nadziei. Ma przypominać o ludziach oczekujących pomocy i opieki w trudnych chwilach największego cierpienia. Happening ma na celu zwrócenie uwagi na problemy osób cierpiących, będących pod opieką Hospicjum Onkologicznego Fundacji „Pro Salute” w Będzinie. Stałym elementem happeningu jest zbiórka pieniędzy, w którą jak co roku zaangażowało się wielu uczniów ze szkolnych wolontariatów współpracujący z Centrum Wolontariatu Hospicyjnego Fundacji „Pro Salute”.

- wyjaśnia będziński magistrat.

Jak co roku wolontariusze zbierali do puszek środki przeznaczone na zakup jednorazowego sprzętu medycznego i wsparcie dzieci osieroconych, których rodzice byli pod opieką Hospicjum Onkologicznego Fundacji Pro Salute. Kolejne zbiórki odbędą się na ulicach Będzina i Czeladzi oraz przed kościołami 14 i 15 kwietnia.

Fundacja Pro Salute pomaga chorym już od 17  lat. Zwykle w bieżącej opiece dzięki jej działalności wsparcie otrzymuje od 120 do 140 chorych.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress