Metropolia ma oficera rowerowego

2018-04-06

Marcin Dworak, dziennikarz, który niedawna odpowiadał za koordynowanie projektu dróg rowerowych w Będzinie został oficerem rowerowym Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

Fot: GZM

Do zadań oficera rowerowego Metropolii będą należały: współpraca z organizacjami pozarządowymi i całym środowiskiem rowerzystów w Metropolii, opracowanie studium tras rowerowych, aktualizacja standardów dotyczących infrastruktury rowerowej, opracowanie koncepcji funkcjonowania systemu Roweru Metropolitalnego.

Przez prawie 20 lat byłem niemal „przyspawany” do samochodu. Kilka lat temu przesiadłem się na rower, a moje wyjazdy za granicę tylko ten proces przyspieszyły.  Zobaczyłem tam inne nastawienie do roweru – że nie jest tylko elementem rekreacji, a żeby na nim jeździć nie trzeba wyposażyć się w specjalne strój kolarski. Rower to normalny środek transportu, którym można swobodnie przemieszczać się nawet w marynarce.

– mówi Marcin Dworak, metropolitalny oficer rowerowy.

Już w najbliższy poniedziałek, 9 kwietnia, odbędzie się pierwsze spotkanie przedstawicieli Metropolii z osobami odpowiedzialnymi za politykę rowerową w miastach i gminach GZM oraz na szczeblu wojewódzkim.

 

Przed metropolitalnym oficerem rowerowym sporo wyzwań. To m.in.  tak, aby rowerami miejskimi można było swobodnie przemieszczać się po GZM.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress