Nowa siedziba sosnowieckiej komendy

2018-04-27

Już niebawem ruszy budowa nowej siedziby Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu.  24 kwietnia, zgodnie z obowiązującym prawem budowlanym, nastąpiło przekazanie terenu budowy nowej komendy. 

Fot: Komenda Miejska Policji w Sosnowcu

Za budowę sosnowieckiej komendy będzie odpowiadać Bielskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego S. A. w Bielsku Białej.

Wykonawcę tej służącej mieszkańcom miasta inwestycji, wyłoniono 9 kwietnia w wyniku rozstrzygnięcia przetargu nieograniczonego z aukcją elektroniczną. To właśnie Bielskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego S. A. przedstawiło ofertę, która zgodnie z przyjętymi kryteriami takimi, jak cena oraz okres gwarancji na roboty budowlane i zamontowany sprzęt, została uznana za najkorzystniejszą.

- mówi st. asp. Sonia Kepper, oficer prasowy KMP w Sosnowcu.

Nową komendę będzie stanowić 4-kondygnacyjny budynek o powierzchni użytkowej ponad 8,5 tys. m², zostanie zbudowany na działce o powierzchni przeszło 16 tys. m². W obiekcie będzie pracować 280 policjantów. Termin realizacji inwestycji to dwa lata, nowa siedziba mundurowych będzie kosztować prawie 49 mln. zł.

Jego budowa jest niezwykle ważna, gdyż zapewni godne warunki przyjęć i obsługi wszystkich interesantów – w tym także osób niepełnosprawnych – do czego z pewnością przyczynią się m.in. duża poczekalnia z punktem recepcyjnym i windą oraz przestronne korytarze i pomieszczenia służbowe. Nie będzie już problemu z parkowaniem samochodów. Policjanci zyskają funkcjonalne i dobrze wyposażone pomieszczenia, w których będą przyjmować interesantów i uczestników postępowań. Będą też mieli możliwość podnoszenia swojej sprawności fizycznej w sali ćwiczeń, jak też umiejętności strzeleckich na 25-metrowej strzelnicy o 4 osiach strzeleckich. W budynku znajdą się również niezbędne pomieszczenia socjalne i nowoczesne sanitariaty.

- dodaje oficer prasowa sosnowieckiej policji.

Nowa komenda będzie dobrze skomunikowana, ponieważ powstanie w sąsiedztwie siedzib miejscowych prokuratur, których budowa będzie równolegle prowadzona na sąsiedniej działce.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress