Oczami Zagłębianki – wieczór autorski Ireny Imiołek

2018-04-17

Zapraszamy 19 kwietnia o godzinie 17.00 do klubu „Pod Sową” na wieczór poetycki Ireny Imiołek organizowany pod honorowym patronatem Prezydenta Będzina Łukasza Komoniewskiego.

Podczas spotkania wpisującego się w uroczystości inspirowane 660. rocznicą nadania praw miejskich Będzinowi promowany będzie jej tomik wierszy pt. „Oczami Zagłębianki”.

Irena Imiołek, emerytowana polonistka i bibliotekarka, wychowawca kilku pokoleń młodych Zagłębiaków, autorka artykułów publikowanych w „Raptularzu Kulturalnym” i „Wiadomościach Zagłębia” swoją indywidualną przygodę z twórczością poetycką rozpoczęła w 2003 roku. Jak pisze Maciej Szczawiński w słowie wstępnym do tomiku poezja do drzwi pani Ireny Imiołek zapukała dość późno i raczej niespodziewanie przysparzając tyleż radości i zdumienia co ambarasu. No bo jakże? Znakomita polonistka, wychowawczyni (…) raptem w roli…początkującej uczennicy?

Wspomniany tomik pełen jest czułych refleksji, wspomnień, zapachów i barw z przeszłości zamkniętych w wyborze 38 wierszy. Ukazał się w 2017 roku z inicjatywy Stowarzyszenia Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego.

Podczas spotkania obok poetyckich wersów Ireny Imiołek będzie można usłyszeć Bożenę Związek, wokalistkę i animatora kultury, która wystąpi z programem artystycznym.

Źródło: UM w Będzinie

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress