Poważny wypadek w Będzinie, rannego 10-latka zabrał śmigłowiec

2018-04-26

Chwilę przed godziną 14.30 na Alei Kołłątaja w Będzinie, na wysokości Kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa doszło do groźnego wypadku. 10-letni mieszkaniec Będzina został potrącony przez nadjeżdżający samochód. Poszkodowany został przetransportowany do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. 

Jak wyjaśnia podkom. Paweł Łotocki, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Będzinie do potrącenia 10-latka doszło na oznakowanym przejściu dla pieszych w kierunku na Dąbrowę Górniczą. Według wstępnych ustaleń funkcjonariuszy chłopiec miał wbiec na jezdnię.

Jeden z samochodów zdołał się zatrzymać, nie udało się to jednak kierowcy samochodu marki Renault Clio, który uderzył w chłopca. Kierowca prowadzący Renault to 50-letni sosnowiczanin, który w chwili zdarzenia był trzeźwy. 

 - przekazuje wstępnie podkom. Paweł Łotocki, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji.

Od mężczyzny, który potrącił 10-latka pobrano krew w celu przeprowadzenia szczegółowych badań. Na chwilę obecną nie wiadomo w jakim stanie jest potrącony 10-latek, którego przetransportowano helikopterem do szpitala.

 

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress