Prawie 200 mln złotych na budowę Zagłębiowskiego Parku Sportowego

2018-04-23

Przygotowany jest już projekt budowlany, a przetarg ma ruszyć w wakacje. Jeszcze w tym roku ruszyć ma budowa Zagłębiowskiego Parku Sportowego, a sam kompleks według zapewnień Urzędu Miejskiego w Sosnowcu powstanie w 2,5 roku.

fot. UM w Sosnowcu

W skład Zagłębiowskiego Parku Sportowego w pobliżu Górki Środulskiej wejść ma stadion na 12 tys. widzów, stadion zimowy oraz hala sportowa. Konkurs na opracowanie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej wygrała firma JSK Architekci, która odpowiedzialna była za projekty, między innymi, Stadionu Narodowego, czy stadionu Legii Warszawa.

Projekt budowlany jest już gotowy. Pewne rzeczy trwały dłużej nieco dłużej, ale przyświeca nam myśl, że zaprojektować taki kompleks to jedno, a utrzymać go to drugie. Dlatego trzeba na tym etapie prace znaleźć odpowiednie rozwiązania.

- mówi Jeremiasz Świerzawski – zastępca prezydenta Sosnowca.

Budowa kompleksu ma kosztować około 165 mln, do tego mają dojść koszty związane z zagospodarowaniem terenu wokół inwestycji.

Mówimy tutaj m.in.: o zmodernizowaniu układu drogowego w tym rejonie, budowy części parkingów, alejek dla pieszych oraz wykonania nasadzeń zieleni. W dużej części chodzi o tereny będące dziś nieużytkami.

- tłumaczy Arkadiusz Chęciński – prezydent Sosnowca.

Planowany przetarg na wykonanie inwestycji ma ruszyć jeszcze w sierpniu. Prace budowlane ruszyć mają w ostatnim kwartale tego roku, a w najgorszym wypadku na początku przyszłego. Budowa Zagłębiowskiego Parku Sportowego ma potrwać 2,5 roku.

Jeszcze nie wiadomo skąd miasto weźmie pieniądze na sfinansowanie inwestycji. Miasto czeka teraz wyniki analizy finansowej i dopiero zostaną one zaprezentowane radnym.

Autor: Mateusz Pniewski

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress