Przywrócenie docelowej organizacji ruchu na ul. Armii Krajowej

2018-04-27

Już od 1 maja na ul Armii Krajowej w Sosnowcu przywrócona zostanie docelowa organizacja ruchu. Oznacza to, że linie autobusowe nr: 28, 34 622, 815 i 902N będą kursować na swoich stałych trasach rozkładowych, natomiast linia nr 622A zostanie zawieszona.

Jak wyjaśnia KZK GOP dla linii nr: 28, 622, 815 i 902N dodatkowe stanowiska przystanków autobusowych zlokalizowanych na ul. Maczkowskiej („Sosnowiec Ostrowy Górnicze Rondo” – w kierunku Dąbrowy Górniczej oraz „Sosnowiec Ostrowy Górnicze Niecała” – w obu kierunkach) zostaną zlikwidowane.

Jednocześnie na liniach autobusowych nr 28 i 622 w dalszym ciągu będą obowiązywać objazdy związane z wyłączeniem z ruchu ulic: 

  • Skwerowej – dotyczy linii nr 28, która w związku z pracami nie realizuje obecnie kursów do przystanku „Sosnowiec Maczki Skwerowa” (obsługę tego rejonu miasta przejęła linia nr 622);
  • Kadłubka – dotyczy obu linii, których autobusy w związku z pracami kończą swój bieg przy ul. Krakowskiej, na placu przy poczcie.

- wyjaśnia przewoźnik.

Linia 34 wróci na swoją dawną trasę, która obowiązywała przed 1 czerwca 2017 r. Autobus pojedzie ulicami: Wileńską, Maczkowską, Niecałą, Gałczyńskiego, Waltera-Jankego, Starzyńskiego i Armii Krajowej do ulicy Kościuszkowców. Obsługa rejonu Parku im. Kuronia w Sosnowcu Kazimierzu Górniczym utrzymana zostanie, tak jak dotychczas, wyłącznie w dni wolne.

Informujemy, że obsługa przystanku „Sosnowiec Porąbka Kopalnia” będzie się odbywała na powrót, na stanowiskach zlokalizowanych na ulicy Wileńskiej, a przystanku „Sosnowiec Kazimierz Górniczy Poczta” w kierunku centrum Sosnowca, na stanowisku zlokalizowanym na ulicy Armii Krajowej.

- przekazuje KZK GOP.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress