Spotkanie autorskie z Wojciechem Kuczokiem w Dąbrowie Górniczej

2018-04-24

W ramach Tygodnia Bibliotek Miejska Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Górniczej organizuje spotkanie autorskie z Wojciechem Kuczokiem. Laureat Nagrody Literackiej Nike odwiedzi dąbrowską książnicę 8 maja.

fot. MBP w Dąbrowie Górniczej

Wojciech Kuczok jest autorem głośnej powieści „Gnój”, za którą został nagrodzony Paszportem Polityki w 2003 roku, a rok później Nagrodą Literacką Nike. Debiutował w 1996 roku tomem wierszy  „Opowieści samowite”. Późniejsze zbiory opowiadań „Opowieści słychane” i „Szkieleciarki” przyniosły mu uznanie krytyków i zainteresowanie czytelników.

Wojciech Kuczok jest także autorem scenariuszy filmowych, które tworzy na podstawie swojej prozy. Napisał scenariusz do filmu „Pręgi” nagrodzonego w 2004 roku Grand Prix Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych oraz „Senność” z 2008 roku. Oba zostały wyreżyserowane przez Magdalenę Piekorz. Autor oprócz scenariopisarstwa zajmuje się również krytyką filmową. Napisał także eseje o kinematografii – „To piekielne kino” (2006) oraz „Moje projekcje” (2009).

Spotkanie z autorem odbędzie się 8 maja w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Dąbrowie Górniczej. Wstęp jest bezpłatny. Rezerwacja wejściówek rozpocznie się 3 maja o godz. 8:00 przez system rezerwacji dostępny na stronie biblioteki: www.rezerwacje.biblioteka-dg.pl.

Autor: Mateusz Pniewski

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress