Świetliki po raz pierwszy w Będzinie (wideo)

2018-04-11

W ramach serii wydarzeń kulturalnych z okazji drugich urodzin klubu muzycznego Latawiec do Będzina zawitał zespół Świetliki. Grupa Marcina Świetlickiego po raz pierwszy pojawiła się w naszym mieście.

Nigdy nie byliśmy w Będzinie i mamy nadzieję, że zagramy coś takiego, że jeszcze będziecie nas tu chcieli kiedyś.

- mówi Marcin Świetlicki z Zespołu Świetliki.

Mimo tego, że jak twierdzili muzycy, oni sami nie wiedzą czego się będzie można po nich spodziewać, zespół dał z siebie wszystko.

Mroczno-piękne teksty poety, wraz z hipnotyzującą muzyką udzieliły się publiczności.

Podobały mi się pewne nowe wersje piosenek, jak na przykład Filandii. Bardzo uwspółcześniona wersja. Widać, że artysta, poeta jest ciągle żywy, ciągle się rozwija i ciągle aktualizuje swoje teksty. I to było piękne.

- mówi jeden z uczestników koncertu.

Koncert był także okazją do wsparcia Fundacji Śląska Strefa Inicjatyw, która przy okazji wydarzenia zbierała środki na pierwsze wynagrodzenia dla osób niepełnosprawnych i bezdomnych, które zatrudnia.

To są stanowiska pracy dla osób bezdomnych i niepełnosprawnych, które będą robić warsztaty, prowadzić warsztaty – odnajmować stanowiska na godziny, uczyć dzieciaki jak się robi z drewna planszówki na przykład, czy dorosłych jak odnowić meble.

- mówi Anna Hasterok – Fundacja Śląska Strefa Inicjatyw

Fani zespołu, ale i przypadkowa publiczność byli zgodni – pierwszy koncert Świetlików w Będzinie był wyjątkowo udany, a Marcin Świetlicki jak zwykle błyskotliwy i niepowtarzalny.

Świetne teksty – to jest właśnie poeta wszech czasów. Marcin jest poetą wszech czasów, naprawdę. Jest autorytetem, jest niezniszczalny.

- dodaje jeden z uczestników koncertu.

Autor: Mateusz Pniewski

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress