Turniej klas mundurowych w Dąbrowie Górniczej

2018-04-16

Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej organizuje VIII Turniej dla Klas o Profilu Mundurowym. Uczniowie zmierzą się, między innymi, w wspinaczce, strzelectwie, pływaniu, ratownictwie medycznym oraz ekstremalnym biegu z przeszkodami.

fot. UM w Dąbrowie Górniczej

Tegoroczna edycja turnieju odbędzie się 16 i 17 kwietnia w Dąbrowie Górniczej i Siemianowicach Śląskich. Turniej tym razem organizowany jest z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

W zmaganiach uczestniczyć będą zespoły męskie, damskie i mieszane reprezentujące szkoły średnie z całej Polski. Zawodnicy wykazać się będą musieli sprawnością fizyczną, orientacją w terenie oraz patriotyczną postawą. Sprawdzane będą również konkretne umiejętności. Uczniowie wykazać się będą musieli zdolnościami wspinaczki, strzelectwa, ratownictwa medycznego, czy wiedzą z zakresu bezpieczeństwa.

Zwycięzcy turnieju otrzymają „złoty indeks” na bezpłatne studia na Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej. Wygrany otrzyma także miecz przechodni – koronacyjny Szczerbiec ze złotą rękojeścią.

Autor: Mateusz Pniewski

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress