Widownia amfiteatru w Czeladzi zostanie odnowiona

2018-04-17

Burmistrz Czeladzi Zbigniew Szaleniec zapowiedział remont zniszczonej widowni czeladzkiego amfiteatru. Prace remontowe zostaną przeprowadzone jeszcze w tym roku w ramach rewitalizacji Parku Grabek.

Remont jednego z głównych miejskich parków w Czeladzi ma zakończyć się we wrześniu bieżącego roku. Ogrom wykonanych i zaplanowanych prac robi wrażenie.

Przerzucone tysiące ton piachu i ziemi w zbiorniku, kilometry rowów pod kable elektryczne dla nowego oświetlenia i strumyków, które popłyną w parku. To na początek, a potem setki ton kruszywa, tysiące krawężników i kostki brukowej pod nowe alejki. To setki nowych lamp, koszy, ławek.

- wylicza Zbigniew Szaleniec, Burmistrz Czeladzi.

W zakres rewitalizacji parku wchodzi; odtworzenie zalewu, remont otaczających go alejek, budowa strumyków i wodnej kaskady oraz oświetlenie całego parku nowymi lampami ledowymi. Reszta prac miała zostać przeprowadzona w kolejnych latach, jednak burmistrz postanowił iść za ciosem i odnowić park w całości jeszcze w tym roku.

Podjąłem  decyzję, aby całość remontu Grabka zrealizować w tym roku. Czyli odnowić wszystkie pozostałe alejki i widownię amfiteatru. Wczoraj, moją propozycję realizacji tego zadania oraz zabezpieczenia środków finansowych na ten cel, przedstawiłem Komisji Finansowo-Budżetowej naszej Rady Miasta. Poza jednym radnym, wszyscy pozostali opowiedzieli się za tym, aby remont całego Grabka, łącznie z amfiteatrem, zrealizować w tym roku.

- komentuje burmistrz.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress