Wyższa Szkoła Humanitas Sprząta Świat (wideo)

2018-04-24

Każdego roku z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi w naszym kraju organizowane są akcje „Sprzątania  Świata”, w te proekologiczne działania od kilku lat włącza się Wyższa Szkoła Humanitas w Sosnowcu.

Sprzątają nie tylko pracownicy Wyższej Szkoły Humanitas ale również uczniowie SP nr 1 w Sosnowcu oraz uczniowie L.O. nr 4 im Stanisława Staszica. Dla najbardziej aktywnych uczelnia przewidziała wyjątkowe nagrody, dla osób, które uzbierają najwięcej śmieci uczelnia ufundowała tablet.

- mówi Katarzyna Uroda, kierownik Działu Promocji w WSH w Sosnowcu

Organizowana rokrocznie akcja polega na zbiorowym sprzątaniu śmieci zalegających poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania. Jej celem jest wzrost świadomości ekologicznej społeczeństw.

Całego świata nie jesteśmy w stanie posprzątać, natomiast możemy posprzątać choćby część czego efektem są zebrane worki. Gdyby nie udział miasta ta akcja też nie mogłaby się odbyć, trochę moja funkcja radnego w tym pomogła bo bardzo pozytywnie zareagował MZUK, który podstawił samochód zbierający odpady, MPGO bezpłatnie odbiera te śmieci, Remondis nieodpłatnie postawił kontener gdzie możemy wrzucać te odpady.

- komentuje Adam Wolski, radny Sosnowca.

Ilość zebranych worków z odpadami robi wrażenie i pokazuje jak ważne jest podejmowanie takich przedsięwzięć. Pamiętajmy jednak że o czysty świat powinniśmy dbać nie tylko od święta, a miejsce śmieci jest w koszu a nie na trawie.

 

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress