XVI Olimpiada dla Dzieci Niepełnosprawnych

2018-04-18

Sosnowiecka Olimpiada Sportowa dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Ruchowo odbywa się corocznie i na stałe została włączona do kalendarza imprez miejskich. Jej pierwsza edycja odbyła się 04.04.2003 roku, a szesnasta odbyła się 13.04.2018r.

Imprezę zaszczycili swoją obecnością:

-Prezydent Miasta Sosnowca Pan Arkadiusz Chęciński

-I Wiceprezydent Miasta Sosnowca Pan Zbigniew Byszewski

-Przewodniczący Rady Miejskiej Miasta Sosnowca Pan Wilhelm Zych

-Dyrektor MOSiR Sosnowiec Pan Jerzy Górak

-Zastępca Dyrektora MOSiR ds. Sportowych Pan Arkadiusz Hrabia

-Pan Janusz Kucharski z Wydziału Zdrowia UM w Sosnowcu

-Zastępca Dyrektora Wydziału Gospodarki, Turystyki i Sportu Urzędu
Marszałkowskiego Pan Paweł Rassak

W tym roku impreza odbywa się w ramach projektu „WSZYSTKO W TWOICH RĘKACH” opracowanego przez Panią Agatę Hesse-Szymonowicz.

Organizowanie Olimpiady ma na celu:

  • Rozbudzenie zainteresowań sportowych dzieci i młodzieży niepełnosprawnej ruchowo

  • Stworzenie równych szans rywalizacji sportowej dzieci i młodzieży niepełnosprawnej ruchowo (warunkiem udziału jest niepełnosprawność ruchowa)

  • Podniesienie poczucia własnej wartości, samooceny i wiary w siebie

  • Kształcenie nawyku korzystania z różnych form aktywności sportowo-rekreacyjnej

  • Wdrażanie do osiągania wyznaczonego celu (kształtowanie wytrwałości, siły, woli, umiejętności ponoszenia porażki, zdrowej rywalizacji sportowej, przestrzeganie zasady fair play oraz cech kulturalnego kibica sportowego).

WYNiKI - KLASYFIKACJA MEDALOWA-DRUŻYNOWA

PRZEDSZKOLA

I MIEJSCE

II MIEJSCE

III MIEJSCE

Przedszkole Miejskie Nr 55

w Sosnowcu

Niepubliczne Przedszkole Wielospecjalistyczne „Mali Zdobywcy”

w Jaworznie

Przedszkole przy Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczym     w Katowicach przy ul. Gościnnej

OŚRODKI, SZKOŁY

I MIEJSCE

II MIEJSCE

III MIEJSCE

SP Nr 38 (ZSO Nr 5)                 w Sosnowcu

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej  w Dąbrowie Górniczej

SP Nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi              i Specjalnymi w Jaworznie

BOCCIA

I MIEJSCE

II MIEJSCE

III MIEJSCE

SP Nr 38 (ZSO Nr 5) w Sosnowcu

Stowarzyszenie

„Lodołamacz”

Siemianowice Śląskie

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej  w Dąbrowie Górniczej

Zwycięzcą konkursu plastycznego została  Weronika Just SP Nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi i Specjalnymi w Jaworznie.

Informację nadesłała Agata Hesse-Szymonowicz.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress