Znęcała się nad 95-letnią matką

2018-04-12

W środę wieczorem do czeladzkiego szpitala trafiła 95-letnia mieszkanka Będzina, kobieta była osłabiona i odwodniona a na jej ciele znajdowały się ślady mogące świadczyć, że seniorka jest ofiarą przemocy. Sprawę badają policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Będzinie.

Jak ustalili mundurowi opiekę nad 95-latka od dłuższego czasu sprawuje jej córka. 64-latka, która najprawdopodobniej znęcała się nad swoją matką trafiła już w ręce stróżów prawa.

Wczoraj w godzinach wieczornych do czeladzkiego szpitala przewieziona została przez pogotowie ratunkowe 95-letnia mieszkanka Będzina. Już wstępna ocena medyczna stanu zdrowia staruszki wykazała, że kobieta jest osłabiona i odwodniona. Ponadto na ciele seniorki znajdowały się ślady mogące świadczyć o znęcaniu się nad nią. Jak ustalili policjanci opiekę nad 95-latką w jej mieszkaniu od dłuższego czasu sprawowała jej 64-letnia córka. Ustalenia śledczych potwierdziły jednak, że pobyt córki w mieszkaniu matki miał mało wspólnego z należną starszej osobie opieką. 

- przekazuje podkom. Paweł Łotocki, oficer prasowy KPP w Będzinie.

Dalszym losem wyrodnej córki zajmie się teraz sąd i prokurator. W zależności od ewentualnych zarzutów kobiecie może grozić teraz nawet 8 lat więzienia.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress