Mistrzostwa Polski w Taekwon-do (wideo)

2018-05-29

W miniony weekend w Będzinie królowały sporty walki. W hali sportowej w Łagiszy zorganizowane zostały Mistrzostwa Polski w Teakwon-Do.

Będzin w ostatnim czasie staje się areną sportów walki, cieszymy się, że przez cały weekend będziemy gościć zawodników z całej Polski, którzy rywalizują w ramach mistrzostw Polski.

- mówi Łukasz Komoniewski, prezydent Będzina.

W sportowych zmaganiach uczestniczyło ponad 400 zawodników z rożnych stron Polski. Mistrzostwa podzielone zostały na dwa dni, tak by w niedziele mogli rywalizować najmłodsi.

Pierwszy dzień to grupy wiekowe od 10 roku życia w górę, kadeci, juniorzy, seniorzy. Drugi dzień to jest turniej przeznaczony dla dzieci czyli Mistral Open Cup dla dzieci od 3 do 9 roku życia. Wszystkie kategorie wiekowe, plus mastersi dzisiaj walczą, którzy póżniej będą sędziować walki dzieciom. To najważniejsza impreza Teakwon-do w roku, rankingowa Mistrzostwa Polski, zawodnicy zbierają punkty do Kadry Polski.

- komentuje Krzysztof Wiśniewski, prezes Klubu Sportowego Mistral.

Mistrzostwa Polski Teakwon-do to już kolejne tak duże zawody zorganizowane w Będzinie. Nasze miasto coraz częściej staje się arena rywalizacji setek sportowców.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress