Będzin sfinansował dodatkowe patrole policji (wideo)

2018-05-25

Na ulicach Będzina pojawiła się większa liczba policyjnych patroli, wszystko dzięki sfinansowanym przez miasto służbom ponadnormatywnym. Dodatkowe patrole skierowane są w strefy szczególnie zagrożone. 

Zarówno w zeszłym roku jak i w bieżącym roku realizowane są płatne służby finansowane przez władze miasta, są to tzw. służby ponad normatywne. Radni i pracownicy Urzędu Miasta zdecydowali, że był to bardzo dobry pomysł. W tym roku te służby są realizowane w piątki, soboty i niedziele. Skupiamy się przede wszystkim na wykroczeniach szczególnie uciążliwych, analizujemy zgłoszenia mieszkańców Będzina za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa jak również wsłuchujemy się w opinię radnych, którzy spotykają się z mieszkańcami i zgłaszają te lokalne problemy.

- wyjaśnia st. sierż. Tomasz Mogielski z Komendy Powiatowej Policji w Będzinie.

To jest, że tak powiem pokłosie programu Bezpieczny Będzin, którego jednym z elementów jest bo by funkcjonariuszy mundurowych w naszym mieście było coraz więcej, nie dlatego, że to miasto stało się nagle jakieś niebezpieczne ale pamiętamy o starej zasadzie, że lepiej jest zapobiegać niż gasić potencjalne pożary. Te patrole ponadnormatywne, które finansujemy mają na celu przede wszystkim zapobiegać, edukować ale też budować wśród mieszkańców to poczucie, że jeżeli działoby się coś niepokojącego oni zawsze mają się do kogo zwrócić, a te służby mundurowe są naprawdę na wyciągnięcie ręki. 

- tłumaczy Łukasz Komoniewski, prezydent Będzina.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress