Biegi przełajowe w Lasku Grodzieckim (wideo)

2018-05-22

Niemal stu osiemdziesięciu miłośników biegania stanęło w niedziele na linii startu 47. Masowych Biegów Przełajowych o paterę Dziennika Zachodniego i Śląskiego TKKF w Będzinie.

Dla uczestników przygotowane zostały cztery trasy.  Dzieci i młodzież biegli na odcinkach 700 i 1400 metrów. Na dłuższej trasie wśród dziewcząt najlepsza była Natalia Zakrzewska.

Wśród chłopców taki sam odcinek jako pierwszy ukończył znany w Będzinie z siatkarskich parkietów Dawid Rak.

Starsi zawodnicy zmierzyli się na trasie od 3 do 6 km. Wszystkie Panie niezależnie od kategorii wiekowej miały do pokonania 3 000 metrów. W grupie kobiet powyżej 40 roku życia najlepsza była Mariola Lassota -Bujak.

Z takim samym dystansem wśród mężczyzn powyżej 60 roku życia, podobnie jak w ubiegłym roku najlepiej poradził sobie Stanisław Leśniewski.

Na najdłuższej trasie o długości 6 km triumfował Rosiński Artur.

Autor: Martyna