Pijani rodzice i opieka nad dzieckiem

2018-05-15

Rośnie ilość zgłoszeń mieszkańców zaniepokojonych widokiem pijanych rodziców opiekujących się swoimi dziećmi. Tylko w ostatnich dniach sosnowieccy policjanci ujawnili szereg przypadków „zajmowania się ” czasem nawet bardzo malutkimi dziećmi przez osoby nietrzeźwe.

Cześć nieodpowiedzialnych rodziców zatrzymano właśnie dzięki informacjom przekazanym przez mieszkańców miasta.

W miniony czwartek policjanci z komisariatu policji I zatrzymali 61-letniego mężczyznę, który nietrzeźwy „opiekował się” swoją 5-letnią wnuczką. W sobotę natomiast policjanci z II Komisariatu zatrzymali 69-letnią babcię, która zajmowała się swoją 3-letnią wnuczką, mając w wydychanym powietrzu blisko 1,8 promila alkoholu. Również sobotniego wieczoru, tym razem w dzielnicy Zagórze dzielnicowi zatrzymali oboje rodziców „sprawujących opiekę” nad 4 miesięcznym niemowlęciem- u obojga rodziców podczas badania stwierdzono ponad dwa promile alkoholu. W niedzielę mundurowi z II Komisariatu zatrzymali 41-letnią mieszkankę Sosnowca, która „opiekowała się” swoją 6 miesięczną córeczką mając w wydychanym powietrzu ponad promil alkoholu, a tego samego dnia policjanci z KP I zatrzymali oboje rodziców 6-letniej dziewczynki, którzy zajmowali się nią oboje będąc nietrzeźwi.

- wylicza KMP w Sosnowcu.

Niestety coraz częściej słyszy się o skrajnej nieodpowiedzialności opiekunów zajmujących się małymi dziećmi, a skutki takiej „opieki” mogą być tragiczne.

Losy pijanych opiekunów z Sosnowca są teraz w rękach prokuratury i sądu rodzinnego. Za narażenie na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia dziecka może im  grozić nawet do 5 lat więzienia.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress