Czeladź otrzyma 30 milionów dofinansownia

2018-05-11

Do Czeladzi trafi aż 30 milinów złotych z unijnego dofinansowania. Miasto otrzyma pieniądze na budowę „Centrów przesiadkowych i ścieżek rowerowych”.

Fot: UM w Czeladzi

Długo czekałem, ale się doczekałem. Wicemarszałek Województwa Śląskiego Małgorzata Ochęduszko-Ludwik w imieniu zarządu województwa ogłosiła wyniki kolejnych unijnych konkursów. I, szanowni Państwo, Czeladź na swój projekt budowy „Centrów przesiadkowych i ścieżek rowerowych” uzyskała rekordową kwotę ponad… 30 mln zł! Pani marszałek dziękujemy za wspaniałą wiadomość, która potwierdza, że mamy świetnych pracowników w Wydziale Rozwoju i Funduszy Europejskich, którzy potrafią składać bardzo dobre wnioski.

- skomentował Zbigniew Szaleniec, burmistrz Czeladzi.

Tak dużego dofinansowania nie otrzymało żadne z miast Zagłębia Dąbrowskiego. Czy dzięki temu Czeladź stanie się liderem w zakresie posiadanej infrastruktury rowerowej.

 Nikt jednak w Zagłębiu nie otrzymał takich środków jak my. Mamy więc szansę nie tylko dogonić, ale także przegonić pod tym względem naszych sąsiadów i Czeladź szybko stanie się, co zapowiadałem już wiele lat temu, mekką dla rowerzystów. Teraz przed nami żmudne przetargi i do roboty. 

- dodaje włodarz miasta.

Burmistrz miasta zauważa jednak, że wraz z budową ścieżek mogą pojawić się też słowa krytyki, ponieważ inwestycji nie da przeprowadzić się tak by ominąć wszystkie krzewy i drzewa znajdujące się w sąsiedztwie dróg.

Jedno co mnie martwi, to znowu krytyka, bo nie da się budując wzdłuż głównych arterii miasta ścieżek rowerowych, ominąć wszystkich drzew i niektóre trzeba będzie wyciąć. Mogę tylko obiecać, że za każde wycięte drzewo posadzimy trzy nowe. 
Ale dzisiaj cieszmy się, bo po latach zastoju, niemal codziennie, na naszych oczach, zmieniamy oblicze naszego miasta, które staje się coraz piękniejsze.

- mówi Zbigniew Szaleniec.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress