Dzielnicowy pomógł 8-latkowi i jego matce

2018-05-29

Portale społecznościowe wykorzystane w odpowiedni sposób mogą okazać się niezwykle pomocne. Dzięki wykorzystaniu takiego portalu będziński dzielnicowy uchronił 8-letniego chłopca przed serią bolesnych zastrzyków przeciwko wściekliźnie docierając do właściciela, którego pies, niespełna dwa tygodnie temu, pogryzł dziecko.

Do zdarzenia doszło  8 maja na Górkach Małobądzkich w Będzinie. Przed jednym z osiedlowych sklepów uwiązany był na smyczy pies rasy Husky. Do czworonoga podszedł 8-letni chłopiec. Dziecko nierozważnie zaczepiało psa, który ugryzł je w nogę.

Po tym zdarzeniu właściciel psa wyszedł ze sklepu, odwiązał czworonoga i nieświadomy wcześniejszego zdarzenia, wrócił z nim do domu. Dziecko o całym zdarzeniu opowiedziało swojej mamie, która poszła z nim do lekarza. Rana na szczęście nie była poważna, jednak istniało realne zagrożenie zakażenia dziecka wścieklizną. Matka, w poszukiwaniu właściciela psa, zwróciła się o pomoc do dzielnicowego.

- przekazuje podkom. Paweł Łotocki, oficer Prasowy w KPP w Będzinie.

Policjant starał się ustalić personalia właściciela czworonoga, niestety podjęte działania nie przynosiły efektu, dlatego dzielnicowy postanowił wykorzystać do poszukiwań popularny portal społecznościowy.

Apel o pomoc w ciągu kilku godzin udostępniło przeszło 80 osób, a kilkaset się z nim zapoznało. Kilka osób skontaktowało się z dzielnicowym i wskazało mieszkańców posiadających psa tej rasy. Jednak w żadnym przypadku rysopis właściciela się nie zgadzał. Na szczęście właściciel po kilku dniach sam zgłosił się do matki dziecka i do dzielnicowego. Sprawa dla posiadacza psa zakończyła się pouczeniem o zachowaniu szczególnej ostrożności przy trzymaniu psa. Piesek poddany został obserwacji przez weterynarza, która wykluczyła groźną chorobę.

- dodaje podkom. Łotocki.

8-latek uniknął serii bolesnych zastrzyków, na jego nodze pozostał mały ślad, a w głowie nauczka na przyszłość, by nie podchodzić do nieznanych psów.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress