Kolejne zmiany w MKS Będzin

2018-05-30

Kolejny zawodnicy żegnają się z MKS-em Będzin. Z klubu odchodzą dwaj przyjmujący Zlatan Jordanow (trzykrotny mistrz Bułgarii) i Jan Klobucar (wicemistrz Europy z 2015 roku) oraz amerykański rozgrywający Jonah Seif. Kontrakt z klubem przedłużył też kolejny po Michale Poterze zawodnik, kapitan drużny Artur Ratajczak. 

Fot: MKS Będzin

Klub żegnając się z kolejnymi zawodnikami podsumował ich osiągnięcia z zespole.

27-letni Bułgar trafił do będzińskiego zespołu w styczniu 2017 roku, rozgrywając w jego barwach 42 spotkania. Z kolei, o rok młodszy od niego, Słoweniec dołączył do MKS-u jedenaście miesięcy później, pojawiając się na boisku w 19 meczach. Żadnemu z wymienionych zawodników niestety nie udało się na stałe zadomowić w wyjściowym składzie zagłębiowskiej drużyny. Reprezentant USA rozegrał w PlusLidze 63 spotkania, notując 151 punktów (62 atakiem, 19 zagrywką, 70 blokiem). Firmowym zagraniem niespełna 24-letniego zawodnika stały się efektowne kiwki, którymi wielokrotnie zaskakiwał rywali. W pamięci kibiców z pewnością pozostał jego występ z domowego spotkania przeciwko „Akademikom” z Częstochowy, w sezonie 2016/2017, w którym Amerykanin popisał się aż siedmioma precyzyjnymi kiwkami, kończąć grę ze 100% skutecznością w ataku. 

 - komentuje klubowe roszady MKS Będzin.

Ku zadowoleniu kibiców kontrakt z klubem przedłużył kapitan Artur Ratajczak, który rozegrał w barwach MKS-u 59 ligowych spotkań, zdobywając w nich łącznie 347 punktów (210 atakiem, 106 blokiem, 41 zagrywką) oraz statuetkę MVP.

 Mamy świadomość, pewnych ograniczeń, ale wierzę, że mądrymi ruchami transferowymi uda nam się stworzyć zespół walczący i sprawiający niespodzianki, ku uciesze naszych kibiców.

podkreślił Artur Ratajczak.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress