Majówka na śląskich drogach

2018-05-07

Za nami dług majowy weekend, w ostatnich dniach nad bezpieczeństwem na drogach czuwały wzmożone patrole drogówki. Niestety nie obyło się bez groźnych wypadków i szarżujących po trasach pijanych kierowców.

Jak informuje Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach od 27 kwietnia do 6 maja na śląskich drogach n doszło do 73 wypadków drogowych, w których 4 osoby straciły życie. Ponad 500 kierowców prowadziło swoje pojazdy po alkoholu.

Podczas długiego majowego weekendu, tak jak i w latach poprzednich, nad bezpieczeństwem osób wybierających się na wypoczynek czuwali policjanci z drogówki. Policyjna akcja „Majowy Weekend” rozpoczęła się o 6.00 rano 27 kwietnia, a zakończyła 6 maja o 22.00. Na trasach wylotowych z miast można było spotkać więcej patroli. Policjanci sprawdzali, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Kontrolowali także stan trzeźwości kierowców, stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach.

- czytamy w policyjnym komunikacie.

Przez cały majowy weekend na śląskich drogach odnotowano 1134 kolizje i 73 wypadków, w których 4 osoby zginęły, a kolejne 74 zostały ranne. Niestety nie brakował też pijanych kierowców, aż 514 osób postanowiło wsiąść po alkoholu za kierownice.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress