Modernizacja torowiska przy ul. Mariackiej i Żeromskiego w Sosnowcu

2018-05-15

W sobotę 12 maja Tramwaje Śląskie rozpoczęły realizację modernizacji torowiska przy ul. Mariackiej i Żeromskiego w Sosnowcu.

W ramach zadania pn. „Przebudowa torowiska w jezdni w ciągu ul. Mariackiej i ul. Żeromskiego w Sosnowcu” zmodernizowany zostanie odcinek dwutorowej linii tramwajowej od przystanku Pogoń Kościół na ul. Nowopogońskiej do rozjazdu torowego na skrzyżowaniu ul. Żeromskiego i 3 Maja w rejonie wiaduktu kolejowego.

Wykonawcą prac zleconych przez Tramwaje Śląskie S.A. jest krakowska firma TOR-KRAK Sp. z o.o., która ma zrealizować zadanie do marca 2019 r.

Prace mają by realizowane w ten sposób by zachowa ruch tramwajowy po jednym torze. W tym celu w weekend wykonano zabudowę rozjazdów technologicznych co skutkowało zmianą organizacji ruchu tramwajów.

Na szczęście większość linii tramwajowych wróciła na swoje trasy w niedzielę po godz. 22:00.  Pasażerowie linii nr 27 i 26 będą jednak musieli przyzwyczaić się do zmian na dłużej.

Linia nr 27 nadal będzie kierowana do Milowic i w związku z tym trasa linii nr 26 zostanie skrócona do Dworca PKP w Sosnowcu.

 – zaznacza rzecznik spółki Tramwaje Śląskie S.A. Andrzej Zowada.

Oznacza to, że od poniedziałku 14.05.2018 r. do odwołania:

  • tramwaje linii nr 26 będą kursować w relacji: Mysłowice Dworzec PKP – Sosnowiec Dworzec PKP, ze zwiększoną częstotliwością,
  • tramwaje linii nr 27 będą kursować w relacji: Kazimierz Górniczy pętla – Milowice pętla,
  • zmieni się rozkład jazdy tramwajów linii nr 24,
  • przystanek Pogoń Mariacka dla obu kierunków jazdy nie będzie obsługiwany.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress