Pożar w będzińskiej komendzie (wideo)

2018-05-21

Cztery zastępy straży pożarnej z ciężkim sprzętem prowadziły w piątek działania w Komendzie Powiatowej Policji w Będzie w związku z ogłoszonym alarmem pożarowym. Z budynku ewakuowano wszystkie osoby, strażacy sprawdzili pomieszczenia komendy, stwierdzając zadymienie w jednym z pomieszczeń na III piętrze. 

Na szczęście działania prowadzone w komendzie były tylko ćwiczeniami służb ratunkowych w warunkach realnego zagrożenia.

Na miejscu pojawiły się cztery zastępy z będzińskiej straży pożarnej z ciężkim sprzętem. Osoby przebywające w budynku komendy sprawnie i bez paniki ewakuowały się na zewnątrz. Będący na miejscu strażacy sprawdzili pomieszczenia komendy, stwierdzając zadymienie w jednym z pomieszczeń na III piętrze. W pokoju tym  znajdowała się jedna osoba, która samodzielnie nie była w stanie opuścić zadymionego budynku. Przy pomocy specjalistycznego wysięgnika strażacy bezpiecznie ewakuowali uczestnika ćwiczeń, a następnie udzielili mu fachowej pomocy przedmedycznej. 

- wyjaśnia podkom. Paweł Łotocki, oficer prasowy KPP w Będzinie.

Ćwiczenia trwały kilkadziesiąt minut, w tym czasie strażakom udało się opanować sytuację. Dzięki takim ćwiczeniom w realnych warunkach możliwe jest sprawdzenie sprawności działania służb ratunkowych oraz czasu potrzebnego do ewakuacji osób.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress