Remont MOK w Sławkowie

2018-05-14

Szykuje się prawdziwa rewolucja wizerunkowa Miejskiego Ośrodka Kultury w Sławkowie. Miasto pozyskało ponad 2,9 mln złotych z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego na termomodernizację obiektu.

Fot: UM w Sławkowie

Nadrabiamy w ten sposób zaniedbania, które przez wiele lat aż do końca poprzedniej kadencji doprowadziły obiekt do katastrofalnego stanu technicznego. Będzie to z pewnością jedna z najbardziej spektakularnych inwestycji. Idealnie wpisuje się ona w dobre i twórcze zmiany, jakie zaszły w ofercie kulturalnej wraz z wymianą w 2015 roku osoby kierującej ośrodkiem.

– mówi burmistrz Sławkowa Rafał Adamczyk.ach

Zmiany obejmą zarówno wnętrze budynku jak i jego zewnętrzną cześć. Budynek zostanie docieplony i zyska nową elewację, okna i drzwi oraz nowy dach.

Na nieużytkowanej dotychczas części placu powstanie plenerowa scena z widownią na 80 miejsc. Miejsce za budynkiem, gdzie przechowywany jest w tej chwili węgiel, stanie się przestrzenią do gier, zabaw i animacji na wolnym powietrzu. Znikną przerdzewiałe rynny, zacieki i ubytki tynku, które straszyły tu od lat.

- wymienia Krzysztof Kozieł, rzecznik prasowy UM w Sławkowie.

W całym budynku wymieniony zostanie system ogrzewania na ogrzewanie gazowe, na części dachu pojawią się panele fotowoltaiczne. Zmodernizowana zostanie również instalacja elektryczna.

Nowoczesne, energooszczędne oświetlenie z systemem sterowania zyska dzięki temu również scena widowiskowa ośrodka. Właściwą cyrkulację powietrza i rozchodzenia się ciepła zapewni zmodernizowany system wentylacji mechanicznej sali widowiskowej i sali baletowej. Dzięki wymianie sufitu nad widownią i zastosowaniu wełny drzewnej poprawią się też warunki akustyczne. Remont obejmie też inne pomieszczenia ośrodka.

-dodaje rzecznik magistratu.

Wartość całego projektu wynosi ponad 3,45 mln zł. Z dotacji pochodzi 85% tej kwoty. Resztę dołoży samorząd miasta.

Termomodernizacja i przeprowadzony wraz z nią remont jest tym, na co bardzo mocno czekaliśmy. Dzięki temu zyskamy nowe możliwości prowadzenia działalności. Prace potrwają z pewnością kilkanaście miesięcy. Będziemy musieli tak wszystko zorganizować, by w tym okresie przejściowym ośrodek mógł realizować swoje podstawowe działania. Chciałbym, by kolejnym krokiem, po zakończeniu prac termomodernizacyjnych, stał się remont widowni i sceny sali widowiskowej, w tym wymiana krzesełek.

-podkreśla Michał Kluczewski, menadżer MOK.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress