Rośnie dąbrowskie Centrum Kultury

2018-05-09

Powstające w modernizowanej filii nr 8 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Strzemieszycach Centrum Kultury rośnie w oczach. W obiekcie będzie kilka atrakcyjnych nowości, wśród nich znajdą się przeszklona witryna i zielony taras na dachu budynku. 

Fot: UM w Dąbrowie Górniczej

Remont ma zakończyć się po wakacjach, wtedy to budynek zostanie przekazany do użytku mieszkańców. Magistrat nie urywa, że chciałby aby Centrum Kultury stało się godnym uwagi punktem na mapie dzielnicy i centrum kultury z prawdziwego zdarzenia, którego w Strzemieszycach od lat brakowało.

Budynek będzie łączył w sobie tradycyjne funkcje biblioteki z przyjazną przestrzenią publiczną sprzyjającą spotkaniom i integracji mieszkańców dzielnicy. Cały kompleks będzie składał się z 3 segmentów, wykonanych z wykorzystaniem nowoczesnych technologii, w pełni klimatyzowanych i przystosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych. Z pewnością będzie się on też wyróżniał nowoczesną architekturą.

-przekazuje UM w Dąbrowie Górniczej.

Ważnym punktem obiektu będzie segment służący za salę wielofunkcyjną, w którym można będzie organizować pokazy filmowe czy artystyczne. Wokół budynku pojawi się nowa zieleń oraz miejsca parkingowe.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress