Termomodernizacje sosnowieckich szkół

2018-05-14

Sosnowiec otrzymał prawie 7,5 mln złotych na termomodernizację szkół i placówek edukacyjnych. Dzięki dofinansowaniu docieplone zostaną  II LO im. E. Plater i kompleks przy Prusa 253A, w tym popularną „szkołę z armatą”. Wartość całej inwestycji to szacunkowo 9,2 mln złotych. 

Fot: UM w Sosnowcu

Miasto otrzymało dofinansowanie w  w ramach poddziałania 4.3.1. Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w infrastrukturze publicznej i mieszkaniowej – ZIT Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014 – 2020.

W ramach inwestycji kompleksowo zmodernizowany zostanie kompleks przy ul. B. Prusa 253A, w skład którego wchodzą: Szkoła Podstawowa nr 42, Przedszkole Miejskie nr 51, Żłobek Miejski nr 5 i Przychodnia Lekarska, a ponadto budynek II Liceum Ogólnokształcącego im. E. Plater przy ul. Parkowej 1.

Cieszymy się, że kolejne środki unijne trafią do naszego miasta. Wraz z naszym wkładem przyczynią się do przemiany kolejnych szkół i placówek edukacyjnych, a jednocześnie przyczyni się do poprawy jakości powietrza.

 - mówi prezydent Sosnowca, Arkadiusz Chęciński.

Jak podkreśla sosnowiecki magistrat dzięki inwestycji ograniczone zostanie zużycie energii i emisji zanieczyszczeń. Kompleksowa termomodernizacja spowoduje zmniejszenie zużycia energii cieplnej o 3 602 Gj/rok oraz ograniczenie emisji CO2 do atmosfery o 277,58 ton/rok.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress