Więcej czasu na wyrobienie ŚKUP przez dzieci i młodzież

2018-05-23

We wtorek 22.05.2018 r. Zarząd KZK GOP podjął uchwałę o przedłużeniu czasu na wyrobienie karty ŚKUP przez dzieci i młodzież do lat 16. Uczniowie mają czas do końca września. 

Od początku roku dzieci i młodzież do 16. roku życia korzystają z bezpłatnej komunikacji. Obecnie z uprawnienia tego można korzystać na podstawie ulgi zakodowanej na karcie ŚKUP lub na podstawie legitymacji szkolnej. Już za kilka miesięcy darmowe przejazdy będą przeznaczone wyłącznie dla posiadaczy karty ŚKUP.

Docelowo uprawnienie to będzie zakodowane na karcie ŚKUP i tylko na tej podstawie będzie można korzystać z bezpłatnych przejazdów. Uczniowie, którzy jeszcze nie wyrobili swojej karty, dzięki decyzji Zarządu KZK GOP, mają na to więcej czasu. Do końca września bieżącego roku będzie można jeździć za darmo zarówno na podstawie karty ŚKUP, jak i legitymacji szkolnej. 

- mówi Urszula Żbikowska, główny specjalista Departamentu Promocji i Komunikacji Społecznej Górnośląsko – Zagłębiowskiej Metropolii.

Jak wynika ze statystyk prowadzonych przez KZK GOP obecnie urparnionych do darmowych przejazdów jest ponad 130 tys. Dotychczas wydano około 60 tys. kart z zakodowaną ulgą 100 %.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress