Wysadził bankomat… po 6 miesiącach został zatrzymany (wideo)

2018-05-17

30 listopada 2017 roku w dzielnicy Zagórze w Sosnowcu pewien mężczyzna chcąc ukraść znajdujące się w bankomacie pieniądze wysadził urządzenie. Po sześciu miesiącach śledztwa złodziej trafił do policyjnego aresztu. 

Straty wynikłe tylko ze zniszczenia samej maszyny wyniosły wówczas ponad 30 tys. zł, a sprawca ukradł wówczas pieniądze.

30 listopada zeszłego roku nieznany wówczas sprawca spowodował wybuch, doprowadzając do uszkodzenia bankomatu, umieszczonego w pobliżu jednego ze sklepów w dzielnicy Zagórze. Umożliwiło to sprawcy dostanie się do wnętrza urządzenia i kradzież pieniędzy. Straty wynikłe z tylko ze zniszczenia samej maszyny wyniosły wówczas ponad 30 tys. zł. Po wnikliwym śledztwie policjanci ustalili i zatrzymali sprawcę. Okazał się nim 27-letni mieszkaniec Zabrza.

- przekazuje Komenda Miejska Policji w Sosnowcu.

Mieszkaniec Zabrza usłyszał już zarzuty i został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Dzięki pracy śledczych zostało również zabezpieczone na poczet przyszłych kar mienie podejrzanego o łącznej wartości ponad 100 tys. zł. Sprawcy grozić może kara do 10 lat więzienia.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress