XIX Festiwal Ave Maria Czeladź

2018-05-23

Od czwartku 24 maja rozpoczyna się coroczne święto dla wszystkich melomanów muzyki operowej! Cykl koncertów rozpocznie występ wybitnego multiinstrumentalisty i wokalisty Józefa Skrzeka, który wykona – specjalnie skomponowaną – suitę „Ave Industria”. Co ciekawe, artyście towarzyszyć będzie kliku muzyków, w tym jego znakomity partner z legendarnej formacji SBB, perkusista Jerzy Piotrowski. Koncert odbędzie się w GSW „Elektrownia” o godz. 19:00 (ul. Dehnelów 45 Czeladź). Wstęp bezpłatny.

W piątek, 25 maja o godz. 19:00, w dostojnych wnętrzach kościoła św. Stanisława B.M.,  odbędzie się Turniej Tenorów im. Bogdana Paprockiego, podczas którego zabrzmią głosy znakomitych tenorów: Tomasza Kuka, Przemysława Borysa i Paolo Lardizzone, a w charakterze gwiazdy wieczoru pojawi się, obdarzona przejmującym mezzosopranem, Edyta Kulczak, występująca, między innymi na scenie słynnej Metropolitan Opera w Nowym Jorku. Wykonawcom towarzyszyć będzie Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Zabrzańskiej pod batutą Fransesco Bottiglierego. Wstęp bezpłatny.

W sobotę, 26 maja o godz. 19:00, na Rynku Starego Miasta odbędzie się koncert z okazji Dnia Matki. Na scenie pojawią się laureaci XIV Diecezjalnego Konkursu Piosenki Maryjnej „Pieśnią sławimy Maryję” oraz spontaniczni i tętniący radością życia młodzi artyści w asyście doświadczonych, popularnych muzyków, czyli zespół Arka Noego.

W niedzielne przedpołudnie, festiwalowa publiczność znów gościć będzie w kościele św. Stanisława, w którym odbędzie się msza święta w intencji środowiska lekarskiego. O jej oprawę muzyczną zadba Chór Śląskiej Izby Lekarskiej CAMES pod dyrekcją Doroty Dziełak-Szczepan. W programie utwory W.A. Mozarta oraz C. Francka.

Zwieńczeniem XIX edycji Festiwalu Ave Maria będzie wyjątkowy koncert sopranowego trio, występującego pod dźwięczną nazwą Sopranissimo. Imponujące głosy uroczych śpiewaczek – Agnieszki Adamczak, Joanny Horodko oraz Magdaleny Stefaniak, zabrzmią z towarzyszeniem Orkiestry Kameralnej Filharmonii Zabrzańskiej pod dyrekcją Sławomira Chrzanowskiego – dyrektora artystycznego festiwalu.. Tych niezwykłych muzycznych wrażeń będzie można doświadczyć w Kopalni Kultury (Czeladź, ul. Trznadla 1)  w niedzielę, 27 maja o godz. 18:00. Będzie to jedyny koncert biletowany. Wejściówki w cenie zaledwie 10 złotych do nabycia w kasie Kopalni Kultury!

Wierzymy, że najbliższe cztery dni przepełnione muzyką, będą prawdziwą ucztą dla wszystkich pasjonatów opery, śpiewu solowego jak i zespołowego. Cieszymy się, że Festiwal rokrocznie cieszy się tak dużą popularnością i już dziś zapraszamy na przyszłą, jubileuszową XX edycję!

Informację nadesłała Agata Krajewska specjalista ds. promocji Kopalnia Kultury Czeladź.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress