Zagłębie Sosnowiec wraca do Ekstraklasy

2018-05-28

Piłkarze z Sosnowca wracają do ekstraklasy! Zespół prowadzony przez Dariusza Dudka przypieczętował awans po wygranej 1:0 nad Ruchem Chorzów w przedostatniej serii spotkań Nice I Ligi. 

Fot: UM w Sosnowcu.

Piłkarze Zagłębia Sosnowiec po raz ostatni grali w ekstraklasie w sezonie 2007/2008. Wygrana z Ruchem Chorzów i awans to spełnienie marzeń sosnowieckiego klubu. Końcówka sezonu w wykonaniu drużyny była imponująca, piłkarze zaliczyli sześć zwycięstw z rzędu.

Śmiało można powiedzieć, że powtarzamy historię Górnika Zabrze z poprzedniego sezonu, który także w końcówce miał imponującą serię i wywalczył awans, wówczas kosztem klubu z Sosnowca. Teraz to my triumfujemy.

– nie krył radości Adam Banasiak.

Ciężka praca i wiara w to, że nam się uda przyniosły sukces. Śmiało można powiedzieć, że urodził zespół, który bardzo, ale to bardzo chciał.

– mówił kapitan zespołu, Tomasz Nowak

Przełomowy mecz miał miejsce w Suwałkach gdzie ulegliśmy 0:1. Mimo to nie załamaliśmy się, chłopcy wiedzieli, że jest moc, że naprawdę możemy w tej lidze osiągnąć sukces. I potem przyszła seria sześciu zwycięstw. Nie ukrywam, że największa zasługa jest w naszych piłkarzach, którzy zmienili się mentalnie i zupełnie inaczej pracują. Wiedzą, że jeśli w 100 procentach nie podporządkuje się swojego podejścia do treningu i meczu, to w piłce nie ma czego szukać. Oni są tak zaangażowani, że ten sukces jest ich sukcesem wynikającym z ciężkiej pracy. To na pewno wielki dzień. Zagłębie to pierwszy klub, który w dorosłej piłce prowadzę samodzielnie. Dziękuję za zaufanie, którym mnie w Sosnowcu obdarzono. Zagłębie to wielki klub, który w przyszłości może odgrywać ważną rolę w polskiej piłce.

– podkreśla Dariusz Dudek, który przejął zespół Zagłębia 21 sierpnia, po porażce z Miedzią Legnica 1:4 w czwartej kolejce spotkań.

Droga Zagłębia Sosnowiec do awansu nie była łatwa, początek sezonu pod wodzą Dariusza Banasika to trzy przegrane i jedno zwycięstwo. Złe wyniki spowodowały zmianę na stołku trenerskim. W miejsce Banasika przyszedł Dariusz Dudek. Nowy trener zaczął od wygranej, ale później jak to w sporcie bywało różnie. Drużyna w październiku 2017 roku była w strefie spadkowej, a początek rundy wiosennej nie był usłany sukcesami.

Początek rundy wiosennej także nie napawał optymizmem. W czterech pierwszych meczach tego roku Zagłębie zdobyło zaledwie cztery punkty. Na szczęście w odpowiednim momencie maszyna „zaskoczyła” i na kolejkę przed końcem piłkarze i kibice mogą świętować upragniony awans. Ostatni akord sezonu 2017/2018 na zapleczu ekstraklasy odbędzie się 3 czerwca. Na Ludowym sosnowiczanie podejmować będą GKS Tychy. Szykuję się wielka feta!

- czytamy na stronie UM w Sosnowcu.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress