Zmarł 10-latek potrącony w Będzinie

2018-05-08

W weekend majowy Będzin obiegła smutna informacja o śmierci 10-latka, który został potracony na Alei Kołłątaja. Śledztwo w tej sprawie wszczęła już prokuratura. Mieszkańcy piszą petycje do marszałka Wojciecha Saługi.

Do tego tragicznego w skutkach wypadku doszło 26 kwietnia na przejściu dla pieszych na wysokości kościoła i sklepu Netto na Alei Kołłątaja. Gdy 10-latek pojawił się na pasach jeden z samochodów zatrzymał się, niestety drugi w niego uderzył. Jak wyjaśnia policja mały mieszkaniec Będzin został potrącony przez 50-letniego mieszkańca Sosnowca.

Rannego 10-latka do szpitala przetransportował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Po kilku dniach chłopiec zmarł w skutek poniesionych obrażeń.

Przy przejściu dla pieszych gdzie potrącono chłopca palą się znicze, wstrząśnięci tragedią mieszkańcy przynoszą też maskotki. Tuż przed „zebrą” pojawił się także wysprejowany napis STOP.

Mieszkańcy nie poprzestają na tym i głośno mówią jak niebezpieczne jest to przejście. W obawie o bezpieczeństwo do marszałka Wojciecha Saługii ma trafić petycja w sprawie budowy sygnalizacji świetlnej przy Al. Kołłątaja.

Tragiczny wypadek wstrząsnął także będzińskim magistratem. Głos w sprawie zabrał prezydent Łukasz Komoniewski.

Nic nie jest w stanie opisać tragedii, jaka się wydarzyła dwa dni temu… Od 2014 roku kierowałem do Urzędu Marszałkowskiego pisma z prośbą o poprawę bezpieczeństwa na alei Kołłątaja. Informowałem o niebezpiecznych sytuacjach, jakie miały miejsce na tym odcinku drogi. Prosiłem o wprowadzenie odpowiedniego oznakowania i zastosowania rozwiązań poprawiających bezpieczeństwo na przejściu dla pieszych. Niestety… wydarzył się ten wypadek. Jest mi bardzo przykro, że doszło do takiego zdarzenia.

- czytamy na profilu Łukasza Komoniewskiego na Facebooku.

Petycję w sprawie budowy sygnalizacji świetlnej możecie podpisać TUTAJ.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress