Dzień Dziecka i Mała Scena Teatru Dormana (wideo)

2018-06-05

W ten weekend w Będzinie nie brakowało atrakcji dla najmłodszych. Miejskie obchody Dnia Dziecka rozpoczęły się już w piątek podczas festynu w Grodźcu.

Kilka godzin później zabawa przeniosła się na teren dworca PKP w Będzinie, gdzie miało miejsce otwarcie Małej Sceny Teatru Dormana.

Jak przystało na teatr nie obyło się bez premiery spektaklu. Egzotyczne przedstawienie „Skąd Słonie mają Trąby” zostało wyprodukowane we współpracy z Jungle Theatre Company z Republika Południowej Afryki.

To historia o małej istocie z z południowej Afryki zwanej Dassie. Dassie jest małym, słodkim zwierzątkiem posiadającym wyjątkową relację z deszczem. Kiedy Dassie śpiewa deszcz przybywa, niestety  przychodzi słońce i kradnie magiczną deszczową różdżkę przez co nie ma więcej deszczu. Słońce sprawia, że wszystko wysycha, jest susza, Wszystkie zwierzęta chcą odzyskać deszczową różdżkę, ale tylko Dassie może ją odnaleźć ponieważ  jest ona w małej dziurze i tylko małe zwierze może dostać się do środka. 

- mówi Vincent Meyburgh, reżyser spektaklu.

Nowa scena Teatru Dormana to świetna atrakcja w naszym mieście. Grane tu spektakle będą kameralne i pozwolą na bliższe spotkanie aktora z widzem.

„Skąd słonie mają trąby” to nie jedyna premiera jaka zagości na Małej Scenie Dormana, już 9 czerwca odbędzie się tu premierowy pokaz spektaklu „Antygona: jestem na NIE”.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress