Awaria najważniejszych systemów państwowych

2018-06-12

Osoby, które wybrały się dziś do miejskich urzędów i starostw w celu wyrobienia dowodu osobistego lub zarejestrowania samochodu czekała niemiła niespodzianka. Wszystko ze względu na problemy z systemem CEPIK 2.0 oraz ogólnopolski system obsługi dowodów osobistych.

Informujemy, że dziś od godzin porannych niedostępne są serwisy Obywatel.gov.pl, Pz.gov.pl, Cepik.gov.pl, Epuap.gov.pl. Niedostępne są także systemy SRP, CEPiK oraz ePUAP. Trwają intensywne prace nad usunięciem awarii. Przepraszamy za utrudnienia.

- taki komunikat pojawił się dziś Ministerstwa Cyfryzacji.

Nad naprawą systemu pracował sztab kryzysowy, po godzinie 13.30  udało się przywrócić do „życia” System Rejestrów Państwowych, Centralną Ewidencje Pojazdów i Kierowców oraz platforme ePUAP. Pozostałe prace związane z przywróceniem działania e-usług oraz stron internetowych Pz.gov.pl, Epuap.gov.pl, oraz Cepik.gov.pl zakończyły się po godzinie 14.00.

W chwili obecnej wszystkie systemu działają już bez zastrzeżeń, niestety awaria doprowadziła do małego paraliżu wszystkie polskie urzędy na kilka godzin.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress