Dąbrowianin złotym medalistą w triathlonie

2018-06-27

Dąbrowianin, Tomasz Sufranowicz wywalczył złoty medal w mistrzostwach Polski w sprint triathlonie, które odbyły się 23 czerwca w Suszu.

Fot: UM w Dąbrowie Górniczej

Tomasz Sufranowicz wygrał w kategorii junior młodszy i został mistrzem Polski w sprincie ( 0.75km x 20km x 5.7km).

Po wielu latach startów i udanych występów w zawodach ogólnopolskich, Tomasz Sufranowicz zdobył pierwszy raz złoto i tytuł mistrza Polski. Jest to duży sukces naszego 17 letniego zawodnika, który potwierdza, że jest czołowym zawodnikiem w kraju i jeszcze wszystko przed nim.

– podkreślają przedstawiciele TKKF „Triathlon” Dąbrowa Górnicza.

Tomasz Sufranowicz zaczął uprawiać triathlon, dzięki swojemu ojcu Jerzemu, który od lat stratuje w triathlonie. Na zawodach w Suszu  Jerzy Sufranowicz zdobył tytuł wicemistrza Polski w grupie masters (60 lat), dorzucając kolejny medal do swojej bogatej kolekcji.

Sobotnie zawody najwyższej rangi w Polsce zgromadziły 467 zawodników.

Autor: Martyna