Dąbrowski Bus dla Seniora

2018-06-14

W Dąbrowie Górniczej uruchomiono właśnie specjalnego busa mającego służyć mieszkańcom w wieku 60+. Dąbrowscy seniorzy będą mogli dojechać busem do lekarza albo do urzędu.

Fot: UM w Dąbrowie Górniczej

Bus został uruchomiony podczas Dąbrowskich Dni Seniora. Chęć skorzystania z usług busa należy zgłosić z jednodniowym wyprzedzeniem. Pojazd będzie kursować w dni robocze w godzinach od 7.00 do 20.00. Zgłoszenia telefoniczne będą przyjmowane w godz. od 7.30 do 11.00. pod numerem 32 264-20-33 wew. 302

Posiadacze karty seniora za transport w jedną stronę zapłacą 5 zł. Bez karty będzie to wydatek 7 zł. To w przypadku przejazdów po Dąbrowie Górniczej. W sytuacji, gdy mieszkańcy będą potrzebowali dojechać do lekarza w ościennych miastach. Koszty będą uzależnione od odległości i dopłata będzie wzrastała o 1 złotówkę od kilometra.

- przekazuje dąbrowski magistrat.

Z Busa dla Seniora będzie mógł skorzystać każdy mieszkaniec Dąbrowy Górniczej, który ukończył 60. rok życia. Pojazd jest przystosowany do przewożenia 9 osób, w tym mieszkańców poruszających się na wózkach inwalidzkich. Przewoźnikiem świadczącym usługę na zlecenie Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej będzie PKM Sosnowiec.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress