Dni Będzina 2018

2018-06-06

Prezydent Miasta Będzina Łukasz Komoniewski zaprasza wszystkich mieszkańców miasta na dwa dni wspaniałej zabawy w parku Syberka. Tegoroczne Dni Będzina odbędą się 9 i 10 czerwca.

Czerwcowy weekend zapowiada się naprawdę atrakcyjnie. Podczas obchodów będzie można podziwiać pokazy sztucznych ogni, wziąć udział w licznych konkursach, kiermaszach oraz spędzić czas przy stoiskach promocyjnych i punktach gastronomicznych. Różnorodne brzmienia umilą czas nawet najbardziej wymagającym fanom, z których każdy znajdzie coś dla siebie.

Atrakcje przedstawiają się następująco:

  • Bitwa Graffiti - odbędzie się 9 czerwca o godzinie 10:00, na terenie Ulicznej Galerii Sztuki. Oprawę muzyczną wydarzenia zapewni Dj FEEL-X, a na zwycięzców czekać będą atrakcyjne nagrody finansowe. Więcej szczegółów tutaj.
  • Międzynarodowy Festiwal Pirotechniczny Magic Fireshow – podczas dwóch dni w pokazach będą brały udział drużyny z Polski, Austrii oraz Słowacji, które zaprezentują się w godzinach 22:00 i 22:20.
    9 czerwca zobaczymy grupę TRYTON z Polski oraz JOST z Austrii, natomiast 10 czerwca podziwiać będzie można grupę PRIVATEX ze Słowacji oraz pokaz specjalny firmy SUREX z Polski.

Tegoroczne brzmienia Dni Będzina

Pierwszego dnia na będzińskiej scenie wystąpi formacja prezentująca muzykę w stylistyce typowo rockowej – zespół Zupa. Brzmienia przebojowego rocka oraz gitarowej muzyki zaprezentuje zespół Elektryczne Gitary. Kolejno na scenie pojawi się idolka młodego pokolenia, charyzmatyczna Margaret. Na koniec muzycznej podróży pojawi się ikona polskiej muzyki rozrywkowej - Maryla Rodowicz. Jej przeboje „Małgośka”, „Dziś prawdziwych cyganów już nie ma”, „Kolorowe jarmarki” czy „Niech żyje bal” do dzisiaj nie tracą popularności.

Drugi dzień na tegorocznej scenie zapowiada się równie interesująco. Muzycznych wrażeń dostarczy wszystkim Wojciech Gruszczyński - artysta z Będzina, który od blisko 20 lat zajmuje się zawodowo muzyką, jest wokalistą, gitarzystą, kompozytorem, aranżerem, autorem tekstów, był także uczestnikiem The Voice of Poland. Następnie wystąpi Katarzyna Cerekwicka - polska wokalistka, autorka tekstów wykonująca muzykę z pogranicza popu, soulu i r’n'b. Członkowie popularnego zespołu Blue Cafe tworzą unikalne brzmienia, muzykę pop z elementami acid jazzu, funky, soulu i rytmów latynoskich. Finał będzie należeć do zespołu Ich Troje, którego załozycielem i frontmenem jest charyzmatyczny Michał Wiśniewski.

Źródło: UM w Będzinie

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress