Dzień Dziecka w parku Syberka (wideo)

2018-06-07

Kolejny radosny Dzień Dziecka zawitał do Będzina. W sobotę 2 czerwca w parku Syberka na dzieci i ich opiekunów czekała masa zabaw i atrakcji.

 Myślę, że tradycyjnie nie zabraknie dmuchańców, nie zabraknie malowanych buzi i nie zabraknie, krótko mówiąc, fajnych występów, ciekawych animacji. Wszystkiego tego co daje młodym mieszkańcom naszego miasta uśmiech na buzi.

- mówi Łukasz Komoniewski – prezydent Będzina.

Impreza była także świetną okazją do podsumowania akcji „Rowerowy Maj”. Dzieci i opiekunowie z będzińskich szkół i przedszkoli odebrali nagrody i podziękowania za udział w akcji.

Dzisiaj podsumowanie tej akcji – blisko 3000 uczestników we wszystkich naszych placówkach. Wszystkie placówki w pełni zaangażowane. Dzisiaj honorowaliśmy tych, którzy brali z nami udział w tej zabawie i przez cały maj w taki zdrowy, ekologiczny sposób do i z placówki przyjeżdżali.

- dodaje Łukasz Komoniewski.

Wszystkie placówki, które brały udział w kampanii otrzymały także po tysiąc złotych na rozwój infrastruktury rowerowej w pobliżu szkół i przedszkoli.

Po wręczeniu nagród rozpoczęła się zabawa. Na najmłodszych czekały stragany z zabawkami, dmuchane zjeżdżalnie, masa gier terenowych i zabaw plastycznych, a uśmiechy nie znikały z twarzy rodziców i dzieci.

Pomiędzy mieszkańcami przechadzali się szczudlarze, a na scenie szalał klaun psotnik. Mnóstwo wrażeń zapewnił także spektakl ” I Ty możesz zostać czarodziejem”, w którym sam Harry Potter przybliżał dzieciom tajemnice sztuki magicznej.

Autor: Mateusz Pniewski

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress